Matolcsy nekiment Parraghnak, és kötelező helyett önkéntes kamarai tagságot sürgetett
A parlamentben folytatódott hétfőn az üzengetés: ezúttal Matolcsy György jegybankelnök szúrt oda az MKIK elnökének, Parragh Lászlónak.
A parlamentben folytatódott hétfőn az üzengetés: ezúttal Matolcsy György jegybankelnök szúrt oda az MKIK elnökének, Parragh Lászlónak.
Tavaly év közepén meg kellett volna szüntetni, a Pallas Athéné alapítványt, amelybe százmilliárdos nagyságrendbe szervezett ki adóforintokat tíz éve a jegybank-elnök. Az alapítvány tavaly év eleje óta hallgat, működése alatti növekménye pedig meglehetősen szerényke.
Káros az MNB szerint személyes konfliktusként bemutatni a magyar gazdaság és az jegybank függetlensége körüli vitákat. Pedig pont a jegybankelnök volt az, aki a közelmúltban személyes síkra vitte a kérdést, amikor Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter MNB-beli alkalmatlanságáról beszélt.
A kormány és a jegybank közötti éles vita azonban vélhetően nem jelenti azt a lap szerint, hogy Matolcsynak idő előtt kellene távoznia az MNB éléről.
Egyikük már kedden is dönthet arról, hogy fenn kell-e tartani az igen magas, 13 százalékos alapkamatot.
A Matolcsy György-vezette pénzintézet Szentpétery Ádám alkotásaiból vásárol be.
Hatalmasat nőtt a gazdaság az idei második negyedévben, ami nem csoda, hiszen egy éve a lezárás miatt jócskán összezsugorodott. A válságkezelő költekezéssel viszont kockázatok is megjelentek.
Matolcsy György már-már hagyományosnak tekinthető hétfői írásában most nem az Orbán-kormány gazdaságpolitikáját, vagy válságkezelését ekézte, hanem az Európai Uniót, illetve a közös pénzt, az eurót. A jegybankelnök szerint a külön euró kell az északiaknak és a délieknek.
Matolcsy Ádám bútorgyára most tízmilliót nyert, hogy külföldi kiállításokon vehessen részt.
2018 első negyedévére ígérték korábban.
Nem az európai élvonalhoz felzárkózást alapozta meg az elmúlt nyolc évben az Orbán-kormány, sokkal inkább a hatalmát erősítette meg. Farkas Zoltán értékelésének első része.
Az MSZP-s Bárándy Gergely kérdezte arról a jegybankelnököt, hogy „Ön szerint helyes, hogy az MNB alapítványa 23 millió forintot költött négy gyapjúszőnyegre?”.
Nagy Márton egy XII. kerületi közel 90 négyzetméteres lakást vett a kedvezményes hitelből, holott többmilliós fizetése van.
A legfőbb ügyész felesége a jegybank bruttó 5 milliót kereső alkalmazottja. Személyzeti főnökként ő dönthetett arról, hogy a jogi igazgatóságon alkalmazzák Polt Péter előző házasságából született, 24 éves lányát.
Az Egyesült Államok nagykövetsége a szövetségesi viszonyra hivatkozva tagadja, hogy onnan kormánybuktató akció indult volna. Sőt, elképzelhetetlennek tartják, hogy bármely NATO-tagország az Orbán-kormány megbuktatására tett volna kísérletet.
Jó, ha tudja: a jegybank és vezetése elkötelezett a pártatlanság, az elfogulatlanság és az erkölcsi feddhetetlenség mellett. És még a közérdek egyéni érdekek elé helyezése mellett is. A cikk végén listáztuk, mit tettek ez ügyben csak 2016-ban.
De túl sokat nem mondott a Népszabadság munkatársának, holott megkapta a lehetőséget, hogy elmondja, mit gondol az ügyről, vagy hogy tálalja a saját verzióját.
A jegybankban sokan úgy tartják, a Matolcsy György-féle vezetés 2013-as munkába állása óta a keleti spiritualitás nagy teret kapott az intézményben. Végignézve az elmúlt évek buddhista tízmilliószoros napjait, úgy tűnik, az MNB komolyan veszi a karmikus törvényeket. Még a Magyar Nemzeti Bank címe is megváltozott, száműzték belőle a nyolcas számot.